Saç Ekimi Merkezleri

Batman En İyi Saç Ekim Merkezleri Detaylı Bilgi

Batman, Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu bölgesinde, Dicle Nehri’nin aktığı bölgelerde zengin mirasını koruyan bir ildir. Batman’da yaşıyor ve saç ekimi yaptırmayı düşünüyorsanız yazımızı okumaya devam etmelisiniz.  

Türkiye’nin En İyi Saç Ekim Merkezleri Hangileri? Haberimizi Okumak İçin Tıklayın!

Tüm Saç Ekim Merkezlerinin Detaylı Fiyatlarını Öğrenmek İçin Haberimize Tıklayın!

Hair of Istanbul Saç Ekim Merkezi

Batman En İyi Saç Ekim Merkezlerine Nasıl Ulaşabilirim?

Tarihi özellikleriyle öne çıkan şehir maalesef saç ekimi trendlerini yakalayamamış, dolayısıyla içinde saç ekim merkezi barındırmayan bir şehirdir. Bu nedenle Batman’da saç ekimi yaptırmak isteyen kişiler maalesef çevre illere yönelmelidir.

Saç Ekim Operasyon Süreci Nasıl İşler

Saç ekimi işlemin karmaşıklığına bağlı olarak dört ila sekiz saat arasında sürer. Önemli miktarda saç ektirirken, işlemi tamamlamak için birden fazla seans gerekebilir. Hastaların çoğu işlem sırasında uyanık kalır ve kafa derisini uyuşturmak için sadece lokal anesteziye ihtiyaç duyar. Bazı hastalar, rahatlamalarına yardımcı olmak için orta derecede bir sakinleştirici kullanmaktan yararlanabilir. Bu kişinin sağlık derecesine ve endişelerine göre doktor ile alınan ortak bir karardır.

Saç ekimi ameliyatı, hastaya bağlı olarak ortalama 4 ile 8 saat arasında sürmektedir. İşlem, cerrahınız tarafından kafanızdaki sağlıklı saçların alınmasıyla başlar. Cerrahınız kafa derinizden sağlıklı kıllar içeren bir deri şeridi keserek veya tek tek kılları alarak sağlıklı kılları kafa derinizden alabilir. İkinci yöntem çok daha uzun sürer ancak saçlı deride uzun, ince bir iz oluşmasını engeller. Cerrah saç ekimine başlamadan önce teknisyenler alınan saçları ve saç derinizi ekim için hazırlamalıdır. Saç ekimi ekibinin iki ila üç üyesinin, ekilecek saç miktarına bağlı olarak, saç ekimi gereken alanlara sağlıklı saçların yerleştirilmesine yardımcı olması mümkündür. Tüm saçlar ekildikten sonra saç derinize bir bez sarılacak ve size evde bakım sonrası için ayrıntılı talimatlar verilecektir. Saç ekim sonrasında genelde hafif rahatsızlık hissi dışında gündelik yaşamınızı etkileyen sonuçlar ile karşılaşmazsınız. Bu da saç ekimi ameliyatlarının oldukça popüler olmasının bir başka nedenidir.

Saç ekim operasyonu kadar operasyon öncesi ve sonrası hastanın izleyeceği adımlar da oldukça önemlidir. Çoğu cerrahi işlem hastanın dikkati ve çabası olmadan başarılı sonuçlar vermez. Örneğin saç ekimi operasyonundan önce iyi bir klinik seçmiş olmanız ve yeterince araştırma yapmış olmanız gerekmektedir. Bu sayede kaliteli ve başarılı bir operasyon geçireceğinizden emin olarak daha rahat bir süreç geçirirsiniz. Saç ekimi kliniği seçerken dikkat edilmesi gereken şeylerden bazıları kliniğin uzmanlık seviyesi, fiyatı ve geçmiş hasta yorumlarıdır. Saç ekimi operasyonundan sonra ise doktorunuzun verdiği talimatlara uyarak ekiminizden yüzde yüz verim almayı ve yeni saçları korumanızı sağlayabilirsiniz.

Hastaların çoğu, ameliyattan sonraki altı ila dokuz ay arasında gözle görülür iyileşmeler yaşar. Bazı kişilerde bu süre 12 aya kadar uzayabilir. Ekilen saçların operasyondan sonraki iki ila sekiz hafta arasında dökülmesi oldukça normaldir. Üçüncü aya kadar saçlarınızın ekimden öncekine göre daha ince olduğunu da fark edebilirsiniz. Bunlar prosedürün bir parçasıdır ve endişelenmenizi gerektirmez. Hastaların çoğu, üç ay sonra sağlıklı ve kalın saçların çıktığını görür. Ancak unutulmamalıdır ki tam sonucu ancak 12 ay sonrasında görebilirsiniz.

Doğru bir tedavi planlamasını ancak muayene ile doktor gerçekleştirebilir. Bu sitede yer alan yazılar; öneri, tavsiye ya da yönlendirme içermemektedir. Firmalar listelenirken karışık şekilde oluşturulmuştur. Bu firmalar dışında da çok iyi firmalar bulunmaktadır. Yazılar hakkında bilgi almak, şikâyet, öneri ve tavsiyeler için e-posta ile iletişime geçmenizi rica ederiz. İletişim için yazar@sacektirmefiyatlari.com e-posta adresiyle iletişime geçin. Sizlere en kısa zamanda dönüş sağlayacağız.

Bir önceki yazımız olan Adıyaman En İyi Saç Ekim Merkezleri Nasıl Bulunur? başlıklı makalemizde adıyaman sac ekimi hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Exit mobile version