Connect with us

Saç Ekimi Fiyatları

En İyi Saç Ekim Merkezleri Ve Saç Ektirme Fiyatları

Kocaeli En İyi Saç Ekim Merkezleri

İstanbul’daki En İyi Saç Ekim Merkezleri Ve Saç Ektirme Fiyatları

Modern teknoloji ve yüksek COVID-19 önlemlerinin alındığı konusunda uzman ekiplerle yüksek başarı oranı yakalamış İstanbul’da ki en iyi saç ekim merkezleri ve bu saç ekimi merkezlerinin güncel fiyatları yazımızın devamında…

En iyi saç ekim merkezi nasıl seçilir?

Günümüzde, dış görünüş üzerinde önemli bir değişiklik elde edilmesini sağlayan saç ekimi işleminde uygulanan saç ekim yöntemlerinin sayısı her geçen gün artıyor. Ülkemizde hem ulusal hem de uluslararası hizmet veren çok başarılı saç ekim merkezlerine sahip bir ülke olarak liste başında ki yer alıyor. Peki, en iyi saç ekim yerini bulabilmek için nelere dikkat etmek gerekiyor?

En iyi saç ekim merkezi seçmek ve hayat boyu sizi terk etmeyen kalıcılık sunan, sık ve sağlıklı saçlara sahip olmak için ilk etapta doğru bir karşılaştırma yapmak gerekebiliyor. Ancak bu karşılaştırma çok kafa karıştırıcı ve içerisinden çıkılamaz bir hal alabileceğinden, sizler için İstanbul saç ekim merkezleri özelliklerini kıyasladık.

İstanbul’daki En İyi Saç Ekim Merkezleri Listesi

 • Este Favor Saç Ekim Merkezi ve Fiyatları
 • Asmed Saç Ekim Merkezi ve Fiyatları
 • Dr. Emrah Cinik Saç Ekim Merkezi ve fiyatları
 • Esteword Saç Ekim Merkezi ve Fiyatları
 • AHD Saç Ekim Merkezi Ve Fiyatları
 • Dr. Serkan Aygın Saç Ekimi Merkezi ve Fiyatları
 • Cosmedica Saç Ekim Merkezi Ve Fiyatları
 • Zekeriya Kul Saç Ekim Merkezi ve Fiyatları
 • Dr. Muttalip Keser Saç Ekimi Merkezi ve Fiyatları
 • Ankara International Saç Ekimi Doç. Dr. Serdar GÖKREM
 • Clinic Hair Saç Ekimi Merkezi

Merkezler ile ilgili detaylı bilgilendirme için haberin devamını okuyun! İstanbul’daki en iyi saç ektirme yerleri ve saç ektirme fiyatları nelerdir içeriğimize göz atın!

1.  Este Favor Saç Ekim Merkezi ve Fiyatları

İstanbul saç ekim merkezleri içerisinde yer alan ve konusunda uzman ekibi ile hizmet vermeye hız kesmeden devam eden Este Favor Saç ekim merkezi, günde sadece 1 ya da 2 işlem uygulaması ile en iyi saç ektirme yeri olarak biliniyor.

Saç ekim işlemlerini yüksek hijyen standartları ve COVİD-19 önlemleri ile gerçekleştirmesi ile hiçbir şikayet almamış olması kliniğin en önemli ve en güncel başarıları arasına eklenmiş durumda. Bunun yanı sıra saç ekim tekniklerinde FUE ve DHI konusunda yüksek başarı sunarken, kadınlara özel saç ekim yöntemleri ile tıraşsız saç ekimi seçeneklerine bünyesinde yer veriyor. Hakkında hiçbir olumsuz yorum bulunmayan Este Favor % 100 hizmet memnuniyeti ile mükemmel doğallıkta saç ekim sonuçlarına imza atıyor.

Este Favor Saç Ekim Merkezi saç ekim fiyatları incelendiğinde greft sayısına ve ekim yöntemine göre 6000 TL – 14000 TL aralığında değişmektedir.

Este Favor Saç Ekim Merkezi İletişim Bilgileri

2. Asmed Saç Ekim Merkezi ve Fiyatları

Asmed Saç Ekim Merkezi, FUE yöntemi ile İstanbul saç ekim merkezleri listesindeki yerini Dr. Koray Erdoğan’ın doğrudan geliştirdiği ek yöntemler ve yüksek hijyen koşulları ile korumaya devam ediyor.

Asmed Saç Ekim Merkezi bünyesinde ücretsiz muayene olmak için yalnızca resmi internet sitesinde yer alan formu doldurmanız yeterli. Merkez bünyesinde talep edilen saç ekim ücretine çoğunlukla test ve analizler dışında saç çizgisinin belirlenmesi ve ekim sonrası ilk yıkama işlemi de dâhil olmaktadır.

Asmed Saç Ekim Merkezi’nde “Graft Calculator” tekniği ile kafa derisi üzerindeki açıklık miktarı ile saç yapısı da incelenerek ihtiyaç duyulan greft sayısı belirleniyor. Ayrıca “Coverage Value” ile dolgun, sağlıklı ve doğal ekim de gerçekleştirilmesi mümkün oluyor.

Asmed Saç Ekim Merkezi, greft başına 2-2,5 Euro arasında fiyatları bulunuyor.

Asmed Saç Ekim Merkezi İletişim Bilgileri:

3. Dr. Emrah Cinik Saç Ekim Merkezi ve fiyatları

Saç ekim işlemlerini yüksek başarı oranı ile gerçekleştiren ve saç ekimi başarılarıyla adından sıkça söz ettiren Dr. Emrah Cinik, kliniğinde FUE, Body Hair Transplant, kaş ekimi ile sakal ekimi de bulunan birçok hizmet sunmaktadır.  İnternational Society of Hair Restoration Surgery üyesi olan Dr. Emrah Cinik, hem Türkiye’de hem de dünyadaki en son teknolojileri ve yöntemleri başarıyla kliniğinde uygulamaktadır.

Dr. Emrah Cinik Saç Ekim Merkezi Fiyatları, 7000 – 12.000 TL arasında yer almaktadır. Tercih edilen saç ekim yöntemi, saç yapısı ve kafa derisi yapısı ile gerekli olan greft sayısı fiyat üzerinde doğrudan etkilidir.

Dr. Emrah Cinik Saç Ekim Merkezi İletişim Bilgileri:

 • Adres: Dikilitaş, Ayazmadere Caddesi Otim Binası No:4 Beşiktaş/İstanbul
 • Telefon: 0542 234 00 34
 • Web sitesi: www.emrahcinik.com

4. Esteword Saç Ekim Merkezi ve Fiyatları

Yeni nesil, hasta odaklı çalışmalar sunan Esteword Saç Ekim Merkezi %100 müşteri memnuniyeti ile en doğal ve en sıkı saç ekimini ortaya koyuyor. Merkez bünyesinde VIP saç ekimi, sedasyonlu saç ekimi işlemlerinin yanı sıra TDS saç ekimi gibi ekstra hizmetler de başarılı bir şekilde gerçekleştiriliyor. Klinik bünyesinde robotik teknolojilere yer verilerek ekim aşamalarında maksimum başarı şansı ortaya koyuyor. Bunun haricinde İstanbul’da kısa süreli gelenler için ya da ilk yıkama işlemi için kliniğe gelemeyecek olanlar için de yıkamasız saç ekimi yapılması ile sektörde ilk olmanın gururunu taşıyor.  

Esteworld saç ekim kliniğinde saç ekimi için fiyatlar 7000 – 10000 TL aralığında değişiklik göstermektedir. Ancak klinik bünyesinde çok çeşitli yöntem sunulduğundan, yönteme göre kişiye teklif edilecek fiyat doğrudan etkilenecektir.

Esteword Saç Ekim Merkezi İletişim Bilgileri:

 • Kliniğin 3 tane merkezi bulunmakta olup merkez cerrahi kompleksinin bilgileri
 • Adres: Altunizade Mah. Kısıklı Cad. No:7 Üsküdar / İstanbul
 • Telefon: 0850 222 37 89
 • Web sitesi: www.esteworld.com

5. AHD Saç Ekim Merkezi Ve Fiyatları

Başarılı sağlık turizmi hizmetleri ile de adından söz ettiren Antalya’da yer alan AHD Saç Ekim Merkezi, saç ekim hizmetlerini Dr. Hakan Doğanay önderliğinde gerçekleştirmektedir. 2003 yılından bu yana hizmet sunmaya devam eden AHD saç ekim merkezi, doğal saç çizgisinin ortaya çıkarılması, fiyat / performans değerlendirmesi bakımından merkezi tercih edenlere mükemmel sonuçlar sunmakta ve doğru greft sayısının hesaplanmasıyla da ön plana çıkmaktadır.

AHD Saç Ekim Merkezi, hizmet vermeye başladığı günden bu yana her bir hastasından almış olduğu güzel yorumlar sayesinde İstanbul’da en iyi saç ekim merkezi yorumlar araştırmasında da karşınıza çıkıyor.

AHD Saç Ekim Merkezi İletişim Bilgileri:

6. Dr. Serkan Aygın Saç Ekimi Merkezi ve Fiyatları

En iyi saç ekimi İstanbul Şişli’de hizmet veren Dr. Serkan Aygın Safir saç ekimi konusunda profesyonel olarak bilinmektedir. Saç ekim işlemlerinde dileyen tamamen ağrısız gerçekleşebilen Sedasyonlu Saç Ekimi hizmetlerini seçebilir dilerse de Safir saç ekim teknolojisi ile maksimum dolgunluk ortaya çıkaran ekim gerçekleştirebilir. Serkan Aygın’dan randevu almak adına kliniğin resmi internet adresinde ki formu doldurmak yeterlidir.

Dr. Serkan Aygın Saç Ekim Merkezi Fiyatları, gerçekleştirilen profesyonel hizmet çerçevesinde diğer kliniklere kıyasla daha yüksek ücrete sahip olduğu bilinmekte olup, FUE saç ekimi için 10.000 TL, DHI saç ekimi için 12.000 TL’dir. İhtiyacınız olan saç ekim yöntemi için doktorunuz ile karar verin.

Dr. Serkan Aygın Saç Ekim Merkezi İletişim Bilgileri:

 • Adres:  Merkez Mh. İstiklal Sk. No:11/A Key Plaza, Şişli – İstanbul/Türkiye
 • Telefon: +90555 100 40 40
 • Web sitesi: www.drserkanaygin.com

7. Cosmedica Saç Ekim Merkezi Ve Fiyatları

Gerek yurt içinde gerekse de yurt dışında adından ve başarılarından sıkça söz ettiren Cosmedica saç ekim merkezi aktif olarak safir bıçak teknolojisini saç ekim hizmetlerinde sunmaya devam ediyor. Tamamen ücretsiz sunulan muayenenin haricinde, merkezin 20.000’den fazla başarılı olan operasyonu bulunması onu bir adım öne taşıyor.  Cosmedica saç ekim merkezinden hemen randevu almak isterseniz resmi internet sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

Cosmedica Saç Ekim Merkezi bünyesinde uygulanan fiyatları 2021 senesi için 15.000 -20.000 TL aralığında değişmektedir. Geçtiğimiz seneye kıyaslandığında fiyatları artmış olsa da FUE yöntemi çeşitli inovasyonlar ile uygulanmaktadır.

Cosmedica Saç Ekim Merkezi İletişim Bilgileri:

 • Adres:  Beşyol Mahallesi, Akasya Sokak 34295, 2. Kat Küçükçekmece / İstanbul
 • Telefon: 0544 556 05 55
 • Web sitesi: https://cosmedica.com

8. Zekeriya Kul Saç Ekim Merkezi ve Fiyatları

Doğru saç ekim kliniği bulmak için yapılacaklar arasında yer alan en belirleyici kriterler arasında, kinikten daha önce hizmet almış olan kişilerden gelen geri bildirimleri incelemek yer alıyor. Geri bildirimler konusunda inceleme yaparken karşınıza çıkacak olan Zekeriya Kul Saç Ekim Merkezi, sahip olduğu dikkat çekici yorumlardan da görülebilir.

Ancak Zekeriya Kul’un konusunda bu kadar başarılı olmasını sağlayan FUE ve DHI yöntemlerini başarılı şekilde uyguluyor oluşu. Zekeriya Kul, saç ekim işlemlerinde ortaya koyduğu doğal saç çizgisi ve minimum doku travması sayesinde hızlandırılmış iyileşme süreci sunmasıyla biliniyor. Merkezde yalnızca saç ekimi uygulamaları değil çeşitli estetik / plastik operasyonlar da kusursuz şekilde gerçekleştiriliyor.

Zekeriya Kul saç ekim merkezinde fiyatlar greft başı 1 Euro şeklindedir. Kişinin ihtiyacına uygun greft sayısı hesaplanarak ücret teklifi belirlenmektedir.

Zekeriya Kul Saç Ekim Merkezi İletişim Bilgileri:

 • Adres:  Teşvikiye mah. Hakkı Yeten Cad. No: 23 Kat 5 Daire 515 Vital Fulya Plaza Şişli- Fulya/İstanbul
 • Telefon: 0532 177 71 64
 • Mail adresi: info@drkul.com

Dr. Muttalip Keser Saç Ekimi Merkezi ve Fiyatları

En iyi saç ekim merkezi arayışında olanlar için Çankaya bölgesindeki Estetik ve Rekonstrüktif Uzmanı Dr. Muttalip Keser, 1998 senesinden bu yana kliniğinde başarılı saç ekim uygulamalarını gerçekleştirmeye devam etmektedir. Ücretsiz muayene randevusu almak için aşağıdaki iletişim bilgilerini kullanabilirsiniz. FUE tekniğini büyük bir profesyonellik doğrultusunda uygulayan Dr. Muttalip Keser, Ankara’da maksimum başarı ile en modern saç ekimini gerçekleştirmektedir.

Dr. Muttalip Keser Saç Ekim Merkezi fiyatları Euro cinsindendir. Ortalama 2500 greftlik saç ekim uygulamasında, klinik yaklaşık olarak 8750 Euro ücret talep etmektedir.

Dr. Muttalip Keser Saç Ekimi Merkezi İletişim Bilgileri:

 • Adres:  Çankaya Cad. 6/5 ANKARA Çankaya
 • Telefon: +90505 467 08 42
 • Mail adresi: info@drkeser.com

Ankara International Saç Ekimi Doç. Dr. Serdar GÖKREM

Doç. Dr. Serdar Gökrem’in yüksek oranda elde ettiği başarılı operasyonları dünyaca kabul görmektedir. Saç ekimi konusunda çok sayıda makalesi ünlü yabancı dergilerde yayınlanmıştır. 2011 senesinde doçent olan Serdar Gökrem, hem yurtiçinde hem de yurtdışında çok sayıda bilimsel makaleyi de kendisi kaleme almış. Özellikle saç ekiminde birey odaklı çalışarak yüksek başarı oranını da sürdürmektedir.

Dr. Serdar Gökrem Saç ekimi işlemlerinin fiyatları ise ortalama olarak 8.500 TL’den başlamaktadır.

Ankara International Saç Ekimi Doç. Dr. Serdar GÖKREM İletişim Bilgileri:

 • Adres: Kazım Özalp, Uğur Mumcu Cd. No:6, 06700 Çankaya/Ankara
 • Telefon: 0312 494 05 27

Clinic Hair Saç Ekimi Merkezi

Clinic Hair Saç Ekimi merkezi başarılı saç ekimi işlemlerini İzmir’de gerçekleştirmeye devam etmekterir. %100 hasta memnuniyetini kendisine prensip edinmiş olan Clinic Hair Saç Ekimi Merkezi, başarılı saç Sekimi merkezidir.

Saç ekimi işlemleri dışında, kaş ekimi ile mezoterapi alanında da bünyesinde hizmet veren Clinic Hair Saç Ekimi Merkezi, Güzide Cansu Bilgili tarafından kurulmuş bugünde başarılı şekilde hizmet vermeyi sürdürmektedir. Merkezde aynı zamanda saç aşısı da dâhil olmakla birlikte başarılı çalışmalara imza atıldığı görülmektedir.  

Clinic Hair Saç Ekimi Merkezi fiyatları 8.500 – 10.000 TL arası ihtiyaca ve tekniğe göre değişmektedir.

Clinic Hair Saç Ekimi Merkezi İletişim Bilgileri:

 • Adres: Adalet, 1586/3. Sk. No:13, 35530 Bayraklı/İzmir
 • Telefon: 0232 343 25 85

Saç Ekiminde İdeal Greft Sayısı Ne Kadar Olmalı?

Başarılı bir saç ekim işleminin gerçekleştirilmesinde tabi ki uygulanacak olan greft sayısı da önemli bir yere sahiptir. Hem greftlerin toplanacağı alanın özelliği hem de greftlerin ekilecek olan bölgeye ne sayıda ekileceği doğrudan saç ekim işleminin başarısını etkiler.

Peki, saç ekiminde ekilmesi gereken ideal greft sayısı nasıl belirlenir ya da ideal greft sayısı ne olmalıdır? Bu soru saç ekimi işlemi gerçekleştirmek isteyenlerin aklındaki ilk 5 içerisindedir.

Ancak saç ektirmek isteyen bir bireyin ne kadar greft sayısına ihtiyaç duyduğunu belirlemek yalnızca konunun uzmanları tarafından belirlenebilir. Çünkü greft sayısı bireyin mevcut saç yoğunluğuna, arzu ettiği saç sıklığına, saç köklerinin toplanacağı alanın durumuna göre çeşitli kriterlere göre belirlenmektedir.

Hatalı saç ekimi işlemi düzeltilebilir mi?

Hatalı saç ekimi ya da istenilen gibi olmayan saç ekimi işlemi, konunun uzmanları tarafından yine durumun ciddiyetine göre düzeltilebilmekte ya da bütün işlemlerin yine en baştan yapılması icap edebilmektedir.

Hatalı saç ekimi işleminde düzeltme işleminin nasıl olacağı ancak saç ekimi konusunda uzman doktorun muayenesi ile anlaşılmaktadır.

Ancak bu gibi durumlarla karşı karşıya kalmamak için iyi bir araştırma yapmak ve İstanbul’da saç ekimi gerçekleştirecekseniz eğer, İstanbul’da en iyi saç ekim merkezi yorumlar kısmını da araştırmalarınıza katmanız etkili olacaktır.

Saç ekimi yaptıracaklar nelere dikkat etmeli?

Saç ekimi yaptırmak isteyenlerin özellikle dikkat etmesi gereken azı önemli noktalar bulunmakta olup, bu durumlara dikkat edilmesi ekim işleminden başarılı cevaplar alınmasında oldukça önemlidir. Bu doğrultuda saç ekimi yaptırmak isteyenlerin dikkat etmesi gereken konular genel hatlarıyla şu şekildedir;

Saç ekimi merkezleri ve fiyatları hakkında detaylı bir araştırma gerçekleştirmek ve saç ekim merkezine bu doğrultuda karar vermek. Konusunda uzman doktor ve tecrübeli ekiplerin yer aldığı saç ekim merkezi ile çalışarak, saçınıza en uygun teknik ile ekim yaptırmak. Saç ekimi gerçekleşmeden minimum 1 hafta üresince alkol içeren ürün tüketmemiş olmak. Saç ekimine gideceklerin, losyon, jöle, krem benzeri ürün kullanmaması istenir. Saç ekim işlemi sonrasında gelen ilk 3 ay saç dökülmesi durumu ile karşılaşılabileceği ve bunun doğal bir süreç olacağı bilinmeli ve bundan endişe duyulmamalıdır. Saç ekimi fiyatları için çok yüksek meblağlara çok daha iyi saç ekimi yapılacağı asla düşünülmemelidir. Saç ekim başarısının belirleyicisi fiyatı değildir. Saç ekimi işlemi için ihtiyaç duyulacak olan süre doktor tarafından size iletilecek olup, merak edilen sorular mutlaka sorulmalı ve cevapsız sorulara yer bırakılmamasına özen gösterilmelidir. Genel olarak bu konularak saç ekimi yaptıracak olanların dikkat etmesi saç ekim başarısı için önem teşkil etmektedir.

Saç ekimi ne zaman yapılmalıdır?

Saç ekimi işlemi için şu zaman yapılmalı gibi belli bir zaman sınırlaması bulunmamaktadır. Saç ekim işlemi, kıl köklerinin ortadan kalkması ile saç çıkması ihtimalinin ortadan kalkması halinde uygulanan önemli bir tedavidir. Bu nedenle de belli bir zaman beklemeye gerek duyulmaksızın, muayene olunarak her mevsim saç ekim işlemi gerçekleştirilmesi mümkün olmaktadır.

Ancak bahar aylarında saç ekim işlemlerinin gerçekleştirilmesinin daha avantajlı olduğu da zaman açısından bir sınır gerekiyorsa eğer söylenebilir.  Bunun nedeni ise, saç ekim işlemi tamamlanana dek kafa derisinin aşırı terlememesi gerekmektedir. Bir diğer durum ise gün ışığının kafa derisine doğrudan nüfuz etmesi de istenen bir durum değildir. Bu nedenle saç ekim işlemlerinin mümkünse bahar aylarında tercih edilmesi daha uygun görülmektedir. Ancak yine de her mevsim saç ekim işlemi gerçekleştirilebilmektedir.

Saç Ekimi Sonrasında saçlar hemen uzar mı?

Saç ekimi işlemi tamamlandıktan sonra saçların uzama süresi saç köklerinin iyileşmesi ile doğrudan alakalı olup, saç köklerinin iyileşmesi ile başlar. Yani ekilen saç köklerinden saç çıkması için, ilk olarak saç kökünün önce iyileşmesi gerekmektedir. Ardından yaklaşık olarak 3 ila 5 ay gibi bir süre zarfında saç kökleri bütünüyle iyileşmiş olur. Bu iyileşme ile birlikte de saçlarda uzama görülür. Ekim yapılan bölgenin iyileşmesinin sonrasında, saçlara uzamayı hızlandırmak adına doktor kontrolü ile bakım yağları uygulanabilir. Ancak iyileşme aşamasında, doktorun verdiği pomat ve antibiyotik haricinde hiçbir ilaç ya da ürünün kullanılmaması, kullanılması gerekli olan hallerde ise danışılması gerektiği unutulmamalıdır.

Bir önceki yazımız olan Vera Clinic Saç Ekim Merkezi Yorum ve Fiyatları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

OKUMAYA DEVAM ET
41 Yorum

41 Comments

 1. Pingback: En İyi Saç Ektirme Merkezi ve Saç Ekim Yöntemleri

 2. Pingback: En İyi Saç Ektirme Yerlerinde Ekim Süreci Nasıl İşler? - Bilgi Portali

 3. Pingback: En iyi saç ekim merkezi ve saç ektirme fiyatları nedir?

 4. Pingback: Türkiye’deki Tüm Saç Ekim Merkezlerinin Güncel Fiyatları – Yorumları! - Tüm Merkezlerin Saç Ektirme Fiyatları

 5. Pingback: Gaziantep En İyi Saç Ekim Merkezleri ve Fiyatları – 2021 Güncel Liste - Tüm Merkezlerin Saç Ektirme Fiyatları

 6. Pingback: - Tüm Merkezlerin Saç Ektirme Fiyatları

 7. Pingback: Bursa En İyi Saç Ekim Merkezleri ve Fiyatları 2021 Listesi - Tüm Merkezlerin Saç Ektirme Fiyatları

 8. Pingback: Ankara En İyi Saç Ekim Merkezleri ve Fiyatları: Kullanıcı Yorumuna Göre Seçildi! - Tüm Merkezlerin Saç Ektirme Fiyatları

 9. Pingback: Niğde’nin En Başarılı Saç Ekim Merkezi Neresi? Niğde Saç Ekimi Doktor Tavsiyesi Ve Yorumları! - Tüm Merkezlerin Saç Ektirme Fiyatları

 10. Pingback: Muş’un En İyi Saç Ekim Merkezleri Hangileri? Muş Saç Ekim Maliyeti Ne Kadar? - Tüm Merkezlerin Saç Ektirme Fiyatları

 11. Pingback: Giresun’un En İyi Saç Ekim Merkezi Hangisi? Giresun Saç Ekimi Güncel Fiyatları Ve En Önemli Ayrıntılar! - Tüm Merkezlerin Saç Ektirme Fiyatları

 12. Pingback: Edirne Saç Ekimi Fiyatları Ne Kadar? Edirne’nin En Başarılı Saç Ekim Merkezi Neresi? - Tüm Merkezlerin Saç Ektirme Fiyatları

 13. Pingback: Çanakkale En İyi Saç Ekim Merkezleri, Ücretleri Ve Daha Fazlası! - Tüm Merkezlerin Saç Ektirme Fiyatları

 14. Pingback: Antalya Saç Ekim Merkezleri Fiyatları – En İyi Ekim Merkezleri 2021 Güncel Versiyon - Tüm Merkezlerin Saç Ektirme Fiyatları

 15. Pingback: Adana En İyi Saç Ekim Merkezleri ve Fiyatları – En İyiler Listesi! - Tüm Merkezlerin Saç Ektirme Fiyatları

 16. Pingback: Ağrı’nın En İyi Saç Ekim Merkezleri Neler? Ağrı’nın En İyi Saç Ekimi Yapan Doktoru Kim? - Tüm Merkezlerin Saç Ektirme Fiyatları

 17. Pingback: Yozgat En İyi Saç Ekimi Merkezleri – Fiyat İncelemesi 2021 - Tüm Merkezlerin Saç Ektirme Fiyatları

 18. Pingback: Kırklareli’nde En Başarılı Saç Ekim Merkezi Neresi? Kırklareli Saç Ekimi Fiyatları ile! - Tüm Merkezlerin Saç Ektirme Fiyatları

 19. Pingback: Aksaray Saç Ekim Merkezleri İle Saçlarınızı Yeniden Kazanın! - Tüm Merkezlerin Saç Ektirme Fiyatları

 20. Pingback: Hakkari En İyi Saç Ekim Merkezleri – En Başarılı Klinikleri Keşfedin! - Tüm Merkezlerin Saç Ektirme Fiyatları

 21. Pingback: Rize Saç Ekimi Merkezleri – Ekim Fiyatları Rehberi! - Tüm Merkezlerin Saç Ektirme Fiyatları

 22. Pingback: Amasya’da En Başarılı Saç Ekim Merkezleri Rehberi! - Tüm Merkezlerin Saç Ektirme Fiyatları

 23. Pingback: Şırnak En İyi Saç Ekim Merkezleri Tam Liste 2021! - Tüm Merkezlerin Saç Ektirme Fiyatları

 24. Pingback: Osmaniye En İyi Saç Ekim Merkezleri Hangileri? Adres Bilgileri ve Daha Fazlası - Tüm Merkezlerin Saç Ektirme Fiyatları

 25. Pingback: Çorum En İyi Saç Ekim Merkezleri Listesi - Tüm Merkezlerin Saç Ektirme Fiyatları

 26. Pingback: Konya Saç Ekim Merkezleri En İyiler Listesi – Saç Ektirme Fiyatları - Tüm Merkezlerin Saç Ektirme Fiyatları

 27. Pingback: Kocaeli En Başarılı Saç Ekim Merkezleri ve Saç Ekimi Fiyatları - Tüm Merkezlerin Saç Ektirme Fiyatları

 28. Pingback: Isparta En İyi Saç Ekim Merkezleri Hangileri? Isparta Saç Ekim Fiyatları ve Daha Fazlası! - Tüm Merkezlerin Saç Ektirme Fiyatları

 29. Pingback: İzmir Saç Ekim Merkezleri ve Fiyatları 2021 Güncel Liste – Keşfedin! - Tüm Merkezlerin Saç Ektirme Fiyatları

 30. Pingback: Zonguldak En İyi Saç Ekim Merkezleri Nerede Bulunur? - Tüm Merkezlerin Saç Ektirme Fiyatları

 31. Pingback: Tokat En İyi Saç Ekim Merkezleri ve Saç Ekimine Dair Daha Fazlası - Tüm Merkezlerin Saç Ektirme Fiyatları

 32. Pingback: Sivas En İyi Saç Ekim Merkezleri ve Saç Ekimi Yöntemleri - Tüm Merkezlerin Saç Ektirme Fiyatları

 33. Pingback: Sakarya En İyi Saç Ekim Merkezi Nerede? - Tüm Merkezlerin Saç Ektirme Fiyatları

 34. Pingback: Muğla En İyi Saç Ekim Merkezleri Adres ve Telefon Bilgileri - Tüm Merkezlerin Saç Ektirme Fiyatları

 35. Pingback: Kars En İyi Saç Ekim Merkezleri Hakkında Bilmeniz Gerekenler - Tüm Merkezlerin Saç Ektirme Fiyatları

 36. Pingback: Kahramanmaraş En İyi Saç Ekim Merkezleri Hakkında Detaylı Bilgi - Tüm Merkezlerin Saç Ektirme Fiyatları

 37. Pingback: Elâzığ En İyi Saç Ekim Merkezleri Hakkında Bilgi - Tüm Merkezlerin Saç Ektirme Fiyatları

 38. Pingback: Afyon En İyi Saç Ekim Merkezleri Listesi - Tüm Merkezlerin Saç Ektirme Fiyatları

 39. Pingback: Adıyaman En İyi Saç Ekim Merkezleri Nasıl Bulunur? - Tüm Merkezlerin Saç Ektirme Fiyatları

 40. Pingback: En İyi Saç Ektirme Yerleri Nerededir? » Aktüel

 41. İzmir Aile Danışmanlığı

  Mart 30, 2022 at 5:00 pm

  teşekkürler bilgiler için.

Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Saç Ekimi Fiyatları

Saç Ekim Kaç Para?

Saç ekim kaç para? Sorusu saç ekimi yaptırmayı isteyen pek çok kişinin merak ettiği sorulardan biridir. Saç ekimi ücretleri klinikten kliniğe göre farklılık göstermektedir. Bu sebeple saç ekimi yaptırmayı düşündüğünüz hastane ya da klinik ile irtibata geçerek ücretler hakkında bilgi alabilirsiniz.

Saç Ekimi Neden Yapılır?

Saç ekimi neden yapılır? Saç ekimi, saç dökülmesi sorunu olan ya da saç kaybı fazla olan kişilerde görülen seyrelmelerin ya da kişilerin kellik sorunu karşısında uygulanan doğal ve kalıcı bir çözüm yolu olarak tanımlanabilir.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekimi nasıl yapılır? Saç ekimi işleminde dökülme olan bölgeye, hastanın kendi sağlıklı saçlarından alınan saç kökleri eklenir. Bu sebeple saç ekim işlemi tümüyle kişiye özel planlanan ve uygulan bir işlemdir.

Saç ekimi işlemi uygulamasında genel olarak kişinin ense kısmından alınan saç kökleri, dökülmenin olduğu yani hedef olarak belirlenen saçsız bölgeye ekilir. Kişiden alınan bu saç kökleri greft olarak isimlendirilmektedir. Nadir olarak bazı durumlarda kişinin ensesinde ya da şakak bölgesinde yeterli yoğunlukta sağlıklı saç bulunmayabilir. Bu tarz bir durumda kişinin kollarından ya da göğsünden veya yoğun kıllanma olan bölgelerinden alınan kökler de saç ekimi işleminde kullanılabilir. Saç ekimi uygulaması, saç kaybının miktarına bağlı olarak birkaç saatte gerçekleştirilebilir. Ancak saç ekimi yapılacak olan saçsız alan çok büyük ise tedavinin tamamlanması birkaç seans sürebilir.

Saç ekimi işleminde anestesi yapılır mı? Saç ekimi işleminde genel anestezi yapılmamaktadır. Saç ekimi genel olarak sedasyon işlemi ile ya da lokal anestezi ile yapılır. Saç ekimi işlemi bittikten sonra kişinin baş kısmını çevreleyen bir bandaj uygulaması yapılır. Saç ekimi işlemi yapılan kişi 1 saat ya da 2 saat içinde taburcu edilir. Nadiren hastalarda görülen ağrılar için ağrı kesici kullanmaları önerilir. Kişiler taburcu olduktan sonra yani saç ekiminden sonra 3 gün dinlenmelidir. Bu sürenin sonunda başlarını kapalı olacak şekilde günlük hayatlarına ya da okul ve iş hayatlarına dönebilirler. Saç ekiminden sonra pansuman 5. Günde yapılır.

Saç ekimi için hangi yöntemler kullanılıyor?

Saç ekimi yaptırmak isteyen kişilerin çoğu saç ekimi için hangi yöntemler kullanılıyor? Sorusunu merak etmektedir.

Saç ekiminde FUE uygulaması olarak bilinen ve saç ekiminde iz bırakmayan FUE ya da ensede bazen hafif iz bırakan başka yöntemler kullanılabilir. Her yöntem % 100 başarı sağlamasa da oldukça etkili yöntemlerdir. Saç ekimi FUE yöntemi saç köklerinin tek tek alınarak, kişinin saçlarının olmadığı ya da eksik olduğu bölgelere ekilir. Bu yöntemde enseden saç içeren bir deri hattı çıkarılarak saç ekimi yapılacak kişinin, saçsız bölgesine ekimi yapılır. Kişinin genellikle verici alan olarak yani saçın alındığı bölge kullanılmak üzere baş arkası / ense ve yan taraflarında sağlıklı saçları olması gerekir.

Saç ekimi için hangi yöntemin tercih edileceğine kişinin saç ve kafa deri analizleri yapılarak ve sonrasında kişinin belirlediği öncelikleri göz önünde alınarak uzman hekimle saç ekimi yaptıracak kişi birlikte karar verir. Ancak genel olarak iz bırakmayan FUE yöntemi tercih edilmektedir. Sadece bazı kişilerde ve bazı durumlarda başka yöntem de uygulanabilir.

Saç ekimi sadece kellik için mi yapılır? Sorusu oldukça merak edilir. Zannedilenin aksine saç ekimi sadece kellik için uygulanan bir yöntem değildir. Saçlarında seyrelmiş bölgeler olan kişiler, saç yoğunluğunu artırmak amacıyla da saç ekimi yaptırabilir.

Saç Ekimi Kimlere Uygulanır?

Saç ekimi kimlere uygulanır? Sorusunun kesin bir cevabı yoktur. Ancak yapılan saç ekimi işlemleri düşünüldüğünde özellikle günümüzde 50 yaş ve üstü erkeklerin hemen hemen yarısında saç dökülme sorunu görülmesi sebebiyle saç ekimi genellikle 50 yaş ve üstü erkeklerin sıkça başvurduğu bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır. Ancak kozmetik ve estetik cerrahi olarak tanımlanan saç ekimi sadece bu yaş grubunda görülmez. Pek çok kadının saç dökülmesi ya da saçlarında seyrelme sorunu sebebiyle saç ekimi kadınlar arasında da oldukça sık tercih edilen bir uygulamadır.

Saç ekimi 18 yaş üstü herkes için uygulanabilir.

Saç Ekimi Sonrası Ekilen Saçlar Dökülür Mü?

Saç ekimi sonrası ekilen saçlar dökülür mü? Hem saç ektirmeyi düşünenlerin hem de saç ekimi işlemi yaptıranların merak konusudur. Kişiye herhangi bir yöntemle saç ekimi yapılır. Kişiye ekilen bu saçlar, ekim işleminin sonrasındaki birkaç hafta içinde dökülür. Fakat bu dökülme normal bir durumdur. Çünkü ekim işlemi sonrasında dökülen saçların neredeyse tamamı 3 ay ya da 4 ay sonra bu bölgeden çıkmaya başlar. Bu durum geçici dökülme olup bu bölgede yeniden çıkan saç kökleri kendi karakterini koruyarak yeniden dökülme sorunu yaratmaz. Uygulanan bu kozmetik cerrahi sonrasında saç kaybı ilerleyici olarak devam eder. Ancak bu durum saç ekimi yapılmayan başın diğer kısımlarında görülebilir.

Bir önceki yazımız olan Robotik Saç Ekimi Fiyatları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

OKUMAYA DEVAM ET

Saç Ekimi Fiyatları

Robotik Saç Ekimi Fiyatları

Saç Ekimi Sonrası Cinsel İlişki

Robotik saç ekimi fiyatları genellikle yapılan merkezin başarı, lokasyon, operasyon yapan uzmanın deneyimi ile birçok duruma göre fiyatlar belirlenmektedir. Aynı zamanda bireylerin saç açıklının hangi ölçüde olduğu ile ekilecek olan saç sayısı da fiyatı belirleyebilmektedir.

Saç hem kadın hem de aksesuarların önemli aksesuarlarındandır ve bununla beraber genetik yapı, sağlık sorunu, stres, ileri yaş gibi birçok saç kaybının başta gelen sebepleri olmaktadır. Robotik saç ekimi de günümüz teknolojisinde önemli bir saç ekimi yöntemidir.

Yeni nesil bir teknoloji olan robotik saç ekimi verimlilik ve hız açısından avantajlı bir teknoloji olmaktadır. Robot teknolojisi olan bu sistemde ekim sırasında işlem kalitesinin artmasına olanak sağlar ve kıl köklerinin daha net bir şekilde gözlemlenmesine olanak sunar. Birçok avantaja sahiptir bu sebeple robotik saç ekimi sağlanır.

Robotik Saç Ekimi Nedir?

Robotik saç ekimi nedir bakıldığında robot teknolojisi olan bu sistemde ekim sırasında işlem kalitesinin artmasına olanak sağlar ve kıl köklerinin daha net bir şekilde gözlenmesine hızlı ve yoğun bir ekim işleminin yapılmasına olanak sunar.

Birçok avantaja sahip olan bu saç cerrahisi yöntemlerinin en önemli özelliği de saç köklerinin alındığı donör alanda yer alan hasar minimum düzeyde tutulur ve bu alanın iyileşme süreci de aynı paralelde kısaltılmaktadır.

Bu yeni nesil teknolojisi saç ekimi işlemlerine kullanılan yöntemlerde işlem hızını arttıran köklerin gözlemlenerek toplanmasına ve aynı zamanda yoğun ekim yapılmasına olanak sunmaktadır. Bu yeni nesil teknoloji öncesinde donör alanın belirlenmesi ve toplanacak olan greft sayısına karar verilmesi için muayene olması gerekiyor.

Robotik Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

3B sistemi olarak isimlendirilen robotik saç ekimi sistemi genellikle bilgisayarlı monitörlü mekanik kollu ve greftlerin toplanmasını sağlayan bir delme mekanizması bulunmaktadır. Bu mekanizmalar ile beraber ekim işlemi aşama şeklinde ilerlemektedir.

İlk aşama fotoğraflandırma aşamasıdır ve sorunlu olan saç bölgesi farklı açılardan fotoğraflanır ve bilgisayar ortamına aktarılmaktadır. Robotik saç ekimi nasıl yapılır bakıldığında,

 • İlk aşama fotoğraflandırma aşamasıdır ve sorunlu olan saç bölgesi farklı açılardan fotoğraflanarak bilgisayar ortamına aktarılmaktadır, bilgisayar ortamında 3 boyutlu hale getirilen fotoğraflarla ekim alanının incelenmesine olanak sağlar.
 • İkinci aşama da dönor alanının belirlenmesini sağlar ve bu aşamada 3 boyutlu fotoğraf incelenerek donör alan ön kontrolde analiz edildiği gibi incelenir.
 • Yapılan incelemeler ile donör alana kadar verilir hem de ekim işlemi için toplanan greft sayısı netleştirilmektedir ve ayrıca bu ikinci aşamada robotik cerrahi sisteminin saçlı deriye kaç derecelik açı ile gireceği ve saçların çıkış açısını tespit edilir.
 • Son aşamada donör alandan elde edilen görüntü ve analizlerle robot sistemi doğru açılar ile konumlandırılır ve ideal açı ile konumlanan robotik sistemde son aşamada saç köklerinin yeni greftlerin toplanması işlemi başlatılır.
 • Toplanan greftlerin ardından manuel veya mikro motor aracılığı ile kanallar açılarak saç kökleri açılarına ve çıkış yönlerine göre tek tek ekilmektedir.
 • Tüm işlemler lokal anestezi ile yapılır böylece hasta konforu en üst seviyeye çıkartılır ayrıca robotik saç ekimi işleminde robot sisteminin saç köklerini tanımlayabilesi için saçların 1mm uzunluğunda traş edilmesi gerekir.

Robotik Saç Ekimi Avantajları

Robotik saç ekimi avantajları yoğun ve hızlı saç ekimi işlemine olanak sağlayan robotik saç cerrahisi işleminin en önemli avantajı da saç köklerini 10 bin kata kadar büyütebilmektedir. Sistem içerisinde yer alan bu özellikte saç köklerinin doğru sorunsuz ve aynı zamanda hasarsız bir şekilde toplanmasına olanak sağlar.

Böylece graft kayıplarının önüne geçerken kök zararlarının da yanı sıra ekim işleminin daha başarılı sonuçlar vermesine olanak sağlar. En iyi saç ekim merkezi ile yapılan robotik saç ekimi neredeyse garantili bir yöntem olmaktadır.

Robotik saç ekimi işlemlerinin avantajlarından biri saç ekim yöntemleri ile kıyaslandığı zaman robotik saç ekiminde işlem süresi önemli ölçüde kısaltılır. Üstelik bilgisayar destekli olan sistemde 3 boyutlu olan analiz olanağı sağladığından dolayı kişiye özel saç dizaynı yapılmaktadır.

Robotik Saç Ekimi Başarı Oranı

Klasik olarak yapılan saç ekim yöntemlerinde sağlıklı saç köklerinin yakın çevresinde saç dökülmesine neden olur ve ek olarak da ekim hedef alanında kayıp büyük olmaktadır. Fakat robotik cerrahide kullanılan bu yöntemde sonuçları kıyaslandığında hedef bölgelerde ve verici olarak daha iyi bir koruma sağlar, yüksek başarı oranı sağlar. Robotik saç ekimi yorumları ile beraber robotik saç ekimi başarı oranı konusunda,

 • Robotik saç ekiminde diğer yöntemleri gibi uzun süreyi beklemeyi gerektirmemektedir ve bu uygulamada robotik saç ekiminden olumlu geri dönüş sağlar.
 • Saçın donör alandan alınarak hedef alana dikilmesi için geçen sürede önemli ölçüde azaltır ve böylelikle en fazla tercih edilen saç ekim yöntemi olarak karşımıza çıkmaktadır.
 • Robotun optik okuyucusu ile cilt altındaki kökün açısını da görebildiği için sağlıklı bir kıl köklerini çıkış yönüne uygun şekilde zedelemeden, kırmadan ve yanlarında yer alan köklere zarar vermeden sıfır hatayla toplamaktadır.
 • Robotlar milimetrik ölçüleri ile hareket eder hassas kanal açıcıları ile saç ekiminin yapılacağı alanda doktorun belirlemiş olduğu sayıda kılların doğal çıkış yönüne göre mikro kanallar açılır.
 • Robotik saç ekimi teknolojisinde saç ekiminin yapılacağı bölgeye saha sık aralıklar ile beraber mikro kanallar açılmasına ve dolayısıyla köklerin birbirine daha yakın ekilmesine olanak sağlar ve saç köklerinin çıkış yönüne uygun ve sık ekilmesi ile doğal ve dolgun bir görünüm elde edilmektedir.

Robotik saç ekiminin başarı oranına bakıldığı zaman manuel uygulamaların saç ekme yöntemlerinin dışında başarı oranı yüksektir ve daha doğal bir saç görünümü sağlamak için en iyi teknolojiler arasında yer alır. Diğer yöntemlere göre 1,5 mm şekilde uygulanan etkili yöntemlerdir.

Robotik Saç Ekimi Saç Köklerine Zarar Verir mi?

Robotik saç ekimi saç köklerine zarar verir mi bakıldığında saç cerrahisinde kullanılan robotların en çarpıcı avantajlarından biri de sağlıklı saç, saç kökleri ve diğer sağlıklı saçları da o bölgede yakın bölgelerde toplarken çevresel zararı minimuma indirir.

Robotik saç cerrahisinde çalışan robotlar kökleri toplar ve kolayca kanalları açmaktadır. Robotik optik okuyucu da hastanın saç çıkış yönünü otomatik olarak algılar. Saçların hacim değerini de okumaktadır. Robotlar sağlıklı saç köklerinde durum hafızalarına kaydetmek için bu teknikler kullanılır. Bu sebeple mevcut olan saç köklerine zarar verilmeden kanallar açılmaktadır.

Robotik Saç Ekimi Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Robotik saç ekimi sonrasında nelere dikkat edilmelidir konusunda saç köklerinin toplandığı bölgede enfeksiyonu önlemek amacı ile 48 saat bandaj gerekmektedir ve saç ekimi sonrasında ödem şiddetli bir şekilde olmadığı sürece normal olmaktadır. Ödemi gidermek amacı ile her saat buz kompresi uygulanması önemli olmaktadır.

Ayrıca ödem giderici ilaçlar da bu süreç içerisinde işe yaramaktadır. İşlemden 24 saat sonrasında ilk kontrol önemlidir ve hastanın 28 saat sonrasında tekrardan aranması ve aynı zamanda yıkama işleminin yapılması da doğal olmaktadır.

Bir önceki yazımız olan En İyi Saç Ekim Fiyatları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

OKUMAYA DEVAM ET

Saç Ekimi Fiyatları

En İyi Saç Ekim Fiyatları

Saç Ekimi Sonrası Şişlikler Ne Zaman Geçer?

En iyi saç ekim fiyatları, kısa zaman içerisinde saç ektirme kararı alan kişiler tarafından araştırılmaktadır. Özellikle de çok büyük bir bütçesi olmadığı halde; saç dökülmesinden yana yakınan kişiler, uygun fiyatlardan faydalanarak; sorunlarına çözüm aramaya devam etmektedirler. Sadece Ekim işlemleri; son zamanların popüler konu başlıkları arasında yerini aldı için; bir çok farklı yerden fiyat almanız ve bu doğrultuda karar vermeniz de mümkün hale gelecektir.

Fiyat aralıkların çok fazla olmasın; başvuru yaptığınız yerlerden daha kolay geri dönüş almanıza yardımcı olacağı gibi; aklınızda belirgin bir düşüncenin oluşmasına da olanak tanıyacaktır. Bu nedenle, görüşmelerinizi sıklaştıra rock; emin olmadan söz konusu işlemleri yaptırmamanızda fayda vardır. Aksi taktirde, saç ekim işlemlerinden beklediğiniz formu alamamanız söz konusu olabilir.

En İyi Saç Ekim Fiyatları
En İyi Saç Ekim Fiyatları

Saç Ekimi Pahalı Mıdır?

Saç ekimi pahalı mıdır? Sorusu da internet üzerinde sık sık araştırılmaya devam eden konular arasında yerini alır. Bu işlemler; tıbbi müdahale gerektirdiği için; farklı fiyat aralıklarına sahiptir. Ancak, özel sektör içerisinde Saç ekim işlemlerinin yapılıyor olması; son zamanlardaki fiyat aralıkların çoğalma göstermesine sebebiyet vermiştir. Eğer işlemlerinizi yaptırabilmek için ayırabilecek belirli bir bütçeniz varsa; herhangi bir sorun yaşamadan, dilediğiniz doktora müdahale yaptırabileceğinizden emin olabilirsiniz. Ancak çok yüksek bir bütçeniz yoksa; uygun fiyatları değerlendirerek; kendiniz için en uygun doktor ile anlaşmanız çok önemli bir husus olacaktır. Aksi taktirde yaptırdığınız işlemlerden memnun kalmama gibi problemler ile karşılaşabilirsiniz.

Saç Ekimi Yaptırmak Zor Mudur?

Saç ekimi yaptırmak zor mudur? Sorusu da bu alanda hizmet almak isteyen insanlar tarafından sık sık araştırılır. Saç ekimi yaptırmadan belirgin bir zorluğu yoktur. Ancak, bu işlemleri yaptırabilmek için; belirli bir maddi gelir kaynağınızın olması çok önemli olacaktır. Özellikle de saç miktarınıza göre değişiklik gösteren bu fiyatlar; zaman zaman sizi zorlayabilecek derecelere sahip olabilir. Bu nedenle, temkinli bir şekilde yaklaşmanızda fayda vardır. Aksi taktirde, saç ekimi yaptıracağım derken; bütçenizi zorlayacak işlemlere başvuru yapabilirsiniz. Bu durum ise; ileri vadede daha büyük problemler yaşamanıza sebebiyet verebilir.

En İyi Saç Ekim Fiyatları
En İyi Saç Ekim Fiyatları

En Uygun Saç Ekimi Fiyatları

En uygun saç ekimi fiyatları da internet üzerinden sık sık araştırılmaya devam eden konular arasında yerini alır. Uygun saç ekim fiyatları denildiği zaman; Internet üzerinde bir çok farklı konu başlığı ile karşı karşıya kalmanız söz konusu olacaktır. Bu fiyatların, miktar ve düzenlemesi; doktorun kendi inisiyatifinde olduğu için; zaman zaman indirimde seçeneklerden faydalanmanı söz konusu olabiliyor.

Genel olarak, 4000 ile 5000 aralığında değişiklik göstermeye devam eden bu fiyatlar; kurumlarda yapılan indirimler sayesinde; daha cüzi rakamlara ulaşabilir. Bununla beraber, size özel olarak yapılacak fiyat indirimleri de bir çok anlamda işinize yarayacak şekildedir. Bu nedenle, bütün kurumlar ile tek tek görüşme sağlamanız çok önemli bir husustur. Bu sayede, kendinize ve bütçenize en uygun olan doktor ile görüşme sağlamanız çok daha kolay olacaktır.

Saç Ekimi Yaptırma Süresi

Saç ekimi yaptırma süresi, doktorların çalışma sistemine göre değişiklik göstermeye devam eder. Bununla beraber; hangi miktarda saç ekimi yaptıracağınıza göre de farklı Süreçlerle karşı karşıya kalması söz konusu olabiliyor. Özellikle de saçınız da hiç işlem yapılmadıysa ve hiç saçınız yoksan; seanslarınız beklediğinizden çok daha fazla olabilir. Bu nedenle, saç ekimi yaptırabilecek bir vaktinizin olması da çok önemli olacaktır. Eğer böyle bir vakit aralığına sahip değilseniz; işlemlerinize başlasanız bile memnun kalma olasılığınız çok düşük tür. Bunun nedeni ise; doktorunuzun size verdiği günlerde vakit ayıramamanızdan kaynaklıdır.

Saç Kim Yaraların Ne Kadar Sürede İyileşir?

Saç ekimi yaralar ne kadar sürede iyileşir? Sorusu da internet üzerinde sık sık araştırılmaya devam eden bir konudur. Saç ekimi yaptırmak için; herhangi bir doktor ile iletişime geçmiş bir kişi iseniz; yaralarınızın ne zaman iyileşecek ve sürecin nasıl işleyeceği konusunda, gerekli bilgileri almanız mümkün olacaktır. Doktorunuz; bu konuda, yaşayacağınız bütün süreçleri size detaylı bir şekilde anlatmaya devam edecektir. Bununla beraber, kullanmanız gereken kremlere ve merhemlerde size ilaç olarak yazacaktır. Bu merhemleri alıp kullanmadığınız taktirde ise; yaralarınızın kabuk bağlaması, beklediğinizden çok daha zor olabilir. Ancak, gerekli süreci profesyonel bir şekilde tamamladığınız taktirde; bir hafta ile on gün aralığında bütün yaralarınızın iyileşebileceğinden emin olabilirsiniz. Ancak yaralarınız iyileşene ve kabuklarınız soyulana kadar; kafanızda bandaj ile gezmeniz söz konusu olabilir.

Saç Ekim İşlemleri Zor Mudur?

Saç ekim işlemleri zor mudur? Sorusu da internet üzerinde sık sık araştırılan konular arasında yerini almaya devam eder. Saç ekim işlemleri yapıldıktan sonra; herhangi bir zorluk yaşamanız kesinlikle söz konusu olmayacaktır. Hatta bu işlemlerin en büyük zorluğu; yalnızca karar verme aşaması olarak bilinmektedir. Saç ekimi yaptırmak isteyen bir çok insan; karar verme konusunda zorluk yaşadığı için; sürece kendini adapte edemez.

Ancak saç ekim konusunda, kararlı bir kişi iseniz; herhangi bir problem yaşamadan; sürecinizi profesyonel bir şekilde tamamlayabileceğinizden emin olabilirsiniz. Çünkü, söz konusu işlemler yapılırken; hastalara genel anestezi verilmeyecektir. Genel anestezi ile yapılan işlemler, daha zor ve riskli olduğu için; insanların gözünün korkması çok normaldir. Ancak, saç Ekim işlemleri; lokal anestezi kullanımı ile gerçekleştirilmeye devam edecektir. Bu durum ise; kısa süre içerisinde ayrılmanıza ve normal hayatınıza devam etmenize yardımcı olacaktır. Bu nedenle, anestezi ya da iyileşme süreci ile ilgili herhangi bir korkuya kapılmanıza kesinlikle gerek yoktur.

Saç Ekimi İndirimli Fiyatları

Saç ekimi indirimleri de bu işlemleri yaptırmak isteyen İnsanların merak ettiği bir konudur. Zaman zaman, bazı özel hastanelerde ve kurumlarda; Saç ekim konusunda da çeşitli indirimlerin yapılmaya devam ettiği verilen bilgiler arasında yer almaktadır. Özellikle de Saç ekim için ayırabileceğinizi çok yüksek ücretler yoksa bu tarz indirimleri takip etmeye devam ediyor olmanız; size bir çok anlamda fayda sağlayacaktır. Üstelik, bu indirimleri yapan kişiler de alanında uzman doktorlardır. Büyük kurumlar; çok fazla müşteri sayısına sahip olduğu için; indirimde fiyatları sık sık düzenlemeye devam etmektedir. Bununla beraber, sosyal medya üzerinden yapılan çekilişleri takip etmeniz de daha uygun fiyatlara saç ekimi işlemi yaptırmanıza olanak tanıyacaktır. Hatta çekilişler sayesinde; herhangi bir ücret ödemeden saç ekimi yaptırmanızda mümkün olacaktır.

Saç Ekimi Hastalar İçin Riskli Mi?

Saç ekimi hastalar için riskli mi? Sorusu da bu alanda çeşitli korkulara kapılan insanlar tarafından sık sık araştırılmaktadır. Saç ekimi; lokal anestezi ile yapılmaya devam ettiği için; herhangi bir risk taşımayan bir işlemdir. Ancak bu durum, hastalığınızın türüne göre de değişiklik gösterebilir. Bu nedenle, işlemlerinizi yaptırmadan önce; doktorunuz ile bütün hastalıklarınızı ve problemlerinizi detaylı bir şekilde konuşmanız çok önemli olacaktır. Aksi taktirde, süreç içerisinde; bir çok farklı problemle karşılaşmanız söz konusu olabilir. Zaten, işlemleriniz tamamlanmadan önce; gerekli testler yapılacaktır. Bu konuda içinizi rahat tutabilir ve sürecinize kısa süre içerisinde başlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Organik Saç Ekimi Fiyatları başlıklı makalemizde organik saç ekim hakkında bilgiler verilmektedir.

OKUMAYA DEVAM ET

Popüler