Connect with us

Faydalı Bilgiler

Songül Alcı MBA Saç Ekim Merkezi Yorum ve Fiyatları

Songül Alcı MBA Saç Ekim Merkezi İletişim Bilgileri

Songül Alcı, saç ekimi kariyerine 2001 yılında Transmed Hair Clinic’te başladı. Aynı zamanda birçok tanınmış saç ekimi kliniğinin kurucularındandır. 2006 yılında Mikromotor kullanarak FUE yapan ilk kişilerden biridir ve yıllar boyunca birçok saç ekimi ekipmanının icat edilmesine ve üretilmesine yardımcı olmuştur.

2008 yılından itibaren birçok Medical Park hastanesinin Saç Sağlığı ve Saç Ekimi Birimlerinin kurucusu ve yöneticisi olarak görev yapmıştır. Songül Alcı aynı zamanda “İşte İşimiz 2018 En İyi Marka Ödül Töreni”nde “Yılın En İyi Kadın Saç Ekimi Uzmanı” seçilmiştir.

2020 yılında Türkiye’nin “En İyi Saç Ekim Merkezi” seçilen Medicana Kadıköy Hastanesi’nde görevine devam etmektedir.

Songül Alcı MBA ile İlgili Sık Sorulan Sorular

Songül Alcı MBA hakkında sıklıkla sorulan sorular aşağıdaki gibidir.

 • Saç analizi ücretsiz mi: Evet
 • İşlemin gerçekleştiği yer: Hastane
 • Klinik güvenilir mi: Evet
 • Uygulanan Teknikler: Songül Alcı MBA Safir FUE ve DHI saç ekimi yöntemleri ile saç ekimi gerçekleştiriliyor
 • Saç Ekim Sonuçları Yoğunluğu: %85 ve üzeri
 • En Çok Talep Edilen Ülkeler: Türkiye, İngiltere, Almanya, Fransa, İspanya, İtalya ve Rusya
 • Genel Memnuniyet: %80 ve üzeri, başarılı
 • Greft Sayısı ve Yoğunluk: Mümkün olan en fazla greft sayısı

Songül Alcı MBA Saç Ekim Merkezi Tavsiyeleri ve Şikayetleri

Songül Alcı MBA aracılığıyla gerçekleştirilen saç ekimleri ile ilgili hasta yorumlarını aşağıda bulabilirsiniz. Songül Alcı, birkaç olumsuz yorum dışında çoğunlukla olumlu yorumlar almıştır.

Olumlu Yorum:

Olumsuz Yorum:

Songül Alcı MBA Saç Ekim Merkezi Fiyatları

Saç ekimi işlemlerinde fiyatlar kişilerin saç yoğunluğuna göre değişmektedir. Genel olarak Songül Alcı MBA saç ekim fiyatları ise 5000 TL ile 20.000 TL arasındadır.

Songül Alcı MBA Saç Ekim Merkezi Öncesi ve Sonrası Fotoğrafları

Songül Alcı MBA aracılığıyla gerçekleştirilen ekim işlemlerinin öncesi ve sonrası fotoğraflarını aşağıda bulabilirsiniz

Daha fazla örnek içini aşağıdaki iletişim bilgilerini kullanabilirsiniz.

Songül Alcı MBA Saç Ekim Merkezi İletişim Bilgileri

Aşağıdaki iletişim bilgilerinden Songül Alcı MBA’ye ulaşabilirsiniz.

Instagram: https://www.instagram.com/songulalcihairtransplant/

Website: https://songulalci.com/

E-posta: info@songulalci.com

Telefon:+90 505 453 73 28

Bu yazı bir öneri yazısı değildir. Saç ekimi yaptırmadan önce mutlaka bir uzman ile görüşmeli ve araştırma yapmalısınız.

Bir önceki yazımız olan Dr. Resul Yaman Saç Ekim Merkezi Yorum ve Fiyatları başlıklı makalemizde Dr. Resul Yaman Saç Ekim Merkezi Yorum ve Fiyatları hakkında bilgiler verilmektedir.

OKUMAYA DEVAM ET
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blog

Saç Ekimi Sonuçları Nelerdir?

Saç ekimi sonuçları nelerdir sorusu, az çok tahmin edilebilir bir yanıta sahip olsa da bu işlemi yaptırmak isteyenler tarafından detaylı bir şekilde incelenmektedir. Saç ekimi uygulaması, kişilerin kelleşme veya seyrek saç sorunlarını tedavi ettirebilecekleri bir yöntem olarak ön plana çıkmaktadır. Alanında uzman olan doktorlar, uygulamayı çeşitli yöntemlerden yararlanarak gerçekleştirmekte ve ciddi bir başarı oranına ulaşmaktadır.

Saç ekimi sonuçları, kişilerin işlem sonrası dikkat etmesi gereken ve aynı zamanda alacakları sonucun detaylarını içeren bir konudur. Saç ekiminin yapılmasına bağlı olarak gözlemlenebilecek bazı evreler bulunmaktadır. Bu evreler ve görülebilecek tüm sonuçlar, aşağıda yer alan alt başlıklarda detaylı bir şekilde açıklanmıştır.

Saç Ekimi Sonuçları Nelerdir?
Saç Ekimi Sonuçları Nelerdir?

Saç Ekiminden Sonra Gözlemlenebilecek Evreler

Saç ekimi işleminin sonrasında saç ekiminden sonra gözlemlenebilecek evreler sayesinde gidişat kolaylıkla kontrol altında tutulabilmektedir. Saç ekimi tedavisinden yararlanarak sorunlarına çare arayan bireyler, bu işlemin yapılmasından sonra şu evreler kapsamında ele alınmaktadır:

 • Saç ekiminin ardından geçen 3 gün
 • Saç ekiminin ardından geçen 10 gün
 • Saç ekiminin ardından geçen ilk bir ay
 • Saç ekiminin ardından geçen üçüncü ay
 • Saç ekiminin ardından geçen altıncı ay
 • Saç ekiminin ardından geçen sekizinci ay
 • Saç ekiminin ardından geçen birinci yıl

Sıralanan bu süreçler, hem iyileşme sürecini hem de kişinin alabileceği verimi açıklamaktadır. Her bir evrenin detaylı açıklamasına alt başlıklardan ulaşabilirsiniz.

Saç Ekiminin Ardından Geçen 3 Gün

Saç ekimi sonrası, bu işlemi yaptıran bireylerin en çok merak ettiği ve üzerinde durduğu konulardan birisidir. İşlemin gerçekleşmesinin ardından geçen ilk üç günde bazı değişiklikler gözlemlenebilmektedir. Bu detaylar, birer komplikasyon olmak üzere kalıcı değildir ve kısa sürede geçmesi beklenmektedir. Örneğin greftlerin kanlanmış veya kırmızı nokta halinde görülmesi, başlıca karşılaşılabilecek sonuçtur.

Bunun dışında donör bölgede şişlik ve kızarıklık görülmesi de oluşması kuvvetli olan komplikasyonlardan birisidir. Yüzün belirli bölgelerinde de şişlik görülmesi de uygulamayı gerçekleştiren uzmanlar tarafından vurgulanan sonuçlardan birisidir. Tabi bu görünümlerin kısa sürede geçeceğini ve sadece komplikasyon olduğunu da unutmamalısınız.

Saç Ekimi Sonuçları Nelerdir?
Saç Ekimi Sonuçları Nelerdir?

Saç Ekiminin Ardından Geçen 10 Gün

Saç ekimi sonuçları arasında değerlendirilen saç ekiminin ardından geçen 10 gün, oluşan sonuçların takip edilmesinde belirlenen süreçlerden birisidir. Bu işlemin üzerinden 10 günün geçmesi ile birlikte, kafa derisinin iyileşme adına gösterdiği kabuklanmaların yavaş yavaş döküldüğü görülmektedir. Bu da kişinin iyileşme sürecini zamanla geride bıraktığını kanıtlamaktadır.

Aynı zamanda kırmızı nokta görünümünün yavaş yavaş geçmesi ile birlikte saçlarınız tıpkı kazınmış gibi görünmeye başlayacaktır. Oluşan bu süreçlerin sonucunda ise saçların ve kafa derisinin iyileşmeye başladığını görmek mümkün olacaktır. Sıralanan bu durumların tersinin görülmesi ile birlikte uygulamayı gerçekleştiren hekimi en kısa sürede ziyaret etmenizde fayda olacaktır.

Saç Ekiminin Ardından Geçen İlk 1 Ay

Ay ay saç ekimi sonuçları kapsamında değerlendirilen ve bu süreç için oldukça önemli olduğu düşünülen ilk bir ayda, panik havası oluşturabilecek değişikliklerin görülmesi beklenmektedir. Özellikle saç ekimi işleminden sonra ilk on beşinci günde görülmesi beklenen shock loss, yani şok dökülme, çoğu hastanın panik olmasına ve korkmasında neden olabilmektedir.

Yaşanan bu dönem kapsamında hastaların neredeyse saçlarının tümünün döküldüğü gözlemlenmektedir. Ancak bu uzman doktorlar tarafından da beklenen sonuçlardan birisidir. Bir sonraki iyileşme sürecinin başlaması ile birlikte oluşan saç dökülmeleri duracak ve sonrasında yeni saçların çıkmaya başladığı görülecektir. Ancak saç dökülmesi sonrasında saç çıkması görülmezse yine de hekimle görüşülmesinde fayda olacaktır.

Saç Ekimi Sonuçları Nelerdir?
Saç Ekimi Sonuçları Nelerdir?

Saç Ekiminin Ardından Geçen İlk Üçüncü Ay

Saç ekimi sonrasının tartışılması esnasında ilk üç ayın öneminin büyük olduğu fark edilmektedir. Üçüncü ayın gelmesi ile birlikte shock loss olarak adlandırılan sürecin tamamen sonra erdiğini görmek mümkün olacaktır. Saç ekiminden sonraki üçüncü ay sürecinde kafa derisinin hala iyileşmeye çalıştığı ve belli tepkiler gösterdiği fark edilmektedir. Bu tepkiler;

 • Kızarıklık
 • Kaşıntı
 • Kabuklanma
 • Sivilcelenme

Şeklinde görülebilmektedir. Sıralanan bu belirtiler, kafa derisinin iyileştiğini gösteren en önemli detaylar olarak nitelendirilmektedir. Tabi bu süreçte kişilerin dikkat etmesi gereken bazı durumlar da vardır. Örneğin kaşınan bölgeye sık sık dokunmamak ve doktorun tavsiyelerine uymak bu süreçte oldukça önemli olacaktır.

Saç Ekiminin Ardından Geçen Altıncı Ay

Saç ekimi işleminin üzerinden altı ay geçmesi, ciddi bir ilerleme olmakla birlikte artık verim alınabilecek süreç olarak da nitelendirilmektedir. Saç ekimi sonuçları 2020 başlığında da benzer içeriklerin bulunabileceği bu süreçte, kaşıntı ve sivilcelenme gibi durumların tamamen ortadan kalktığını söylemek mümkün olacaktır. Çünkü saç artık tamamen uzamaya odaklı olacaktır.

Genellikle dördüncü aydan sonra uzamanın başladığı görülse de bu uzamanın altıncı ayda daha etkili olduğu ve gözle görülebilir düzeye ulaştığı fark edilmektedir. Altıncı ayın da tamamlanması ile birlikte saçlardaki uzama oranı %60’a kadar ulaşmaktadır. Dikkat edilmesi gerekenlere de ekstra özen göstererek bu süreci kolay bir şekilde geride bırakabilirsiniz.

Saç Ekiminin Ardından Geçen Sekizinci Ay

Saç ekimi işleminin uygulama sonrasında hemen sonuç vermesi beklenemez. Başlıktan da anlaşılabileceği gibi saç ekiminin ardından geçen sekizinci ay, gözle görülebilir sonuçların alındığı süre olarak değerlendirilmektedir. İlk günlerde ve ilk aylarda iyileşme sürecinde olan saç ve kafa derisi, sekizinci ayın tamamlanması ile birlikte saçların tamamen uzadığını kanıtlamaktadır.

Sekizinci ayın gelmesi ve bu ayda görülebilecek değişikliklerin başlamasına bağlı olarak saç uzamalarının neredeyse tamamlanmaya başladığı da fark edilmektedir. Bu ayın sonunda kişilerin saç uzama oranları neredeyse %90’a ulaşmakta ve artık saçların uzadığı açıkça fark edilmektedir. Bu evrenin sonucunda saç görülme olasılığı imkansız veya yok denecek kadar az seviyesine inmektedir.

Saç Ekiminin Ardından Geçen Birinci Yıl

Yapılan işlem ne olursa olsun üzerinden bir yıl geçtiğinde hastaların tamamen iyileştikleri ve uygulanan işlemden sonuç almaya başladıkları rahatlıkla fark edilmektedir. Bu durum, saç ekimi uygulamasında da görülmektedir. Saç ekiminden sonra olanlar başlığında değerlendirilen ilk birinci yılda saçların uzama süreci neredeyse tamamlanır.

Bazı hastalarda uzamanın tamamlanması birinci yılda görülürken, bazılarında da bundan altı ay sonra gözlemlenmektedir. Saç uzamalarının tamamlanması hastaların iyileşme süreçlerine ve kafa derilerinin tamamen iyileşmesine bağlıdır. Bu nedenle geç iyileşen saç ekimi işlemlerinde saç uzamasının tamamlanması neredeyse bir buçuk yılı bulabilmektedir. Sonuç olarak endişe edilecek bir durum bulunmamaktadır.

Saç Ekimi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç ekiminden sonra dikkat edilmesi gerekenler, saç ekimin sonrasında görülen durumların yanında merak edilen içeriklerden birisidir. Saç ekimi yaptıran veya yaptırmayı düşünen bireyler, dikkat edilmesi gereken hususlara da ekstra önem vermelidir. Bu durumda saç ekiminden sonra mutlaka göz önünde bulundurulması gereken durumlar şu şekilde açıklanabilir:

 • Saç ekimi yapılan bölgenin hiçbir yerle temas ettirilmemesi ve darbe almaması gerekmektedir.
 • İlk gün saçların yıkanması kesinlikle tavsiye edilmez.
 • İşlemden sonraki ilk üç günde çay, kahve, alkol ve sigara tüketilmemesi önerilir.
 • İlk birkaç gün güneşe çıkmaktan kaçınılması gerekmektedir.

Sıralanan bu detaylara dikkat ederek iyileşme sürecinin hızlanmasına yardımcı olabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Saç Ekimi Sonrası Saç Yıkama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

OKUMAYA DEVAM ET

Blog

Saç Ekimi Sonrası Saç Yıkama

Saç Ekimi Sonrası Ne Zaman Normal Yatılır?

Saç ekimi sonrası saç yıkama sürecinde ekim sonrasında 3 ila 4 gün sonrasında doktorunuzun belirttiği şekilde yıkama işleminin yapılması gerekmektedir. Bu işlem süresince kabuk olan bölgeyi losyon ile yumuşatmanız gerekir ve böylece saç köklerinize zarar vermeden saçlarınızı nazik bir şekilde yıkayabileceksiniz.

Saç ekimi yapıldıktan sonrasında saçların bakımı çok önemlidir, saç ekim operasyonunun ardından hastalar saçlarını yıkarken dikkatli olmalıdır, işlem sonrasında en çok karşılaşılan durumlardan biri kabuklanma şikayetidir. Bu sebeple kabuklanan bölge yıkanırken dikkatli olunması gerekir.

Yapılan yıkama ile saç köklerine nefes aldırma ve saçı normal haline döndürmek amaçlanır Saç ekimi yapıldıktan sonraki aşamada saçlarınızın yıkama sürecinde dikkatli ve hassas olunması gerekir. Bariz bir yanlış yapıldığında yeni ekilen saç kökleriniz zarar görebilir bu sebeple uzmandan yardım almalısınız.

Saç Ekimi Sonrası Saç Yıkama
Saç Ekimi Sonrası Saç Yıkama

Saç Ekiminden Kaç Gün Sonra Yıkanır?

Saç ekim işlemi sonrasında yıkama kabukların giderilmesi ve aynı zamanda iyileşme sürecinin hızlanmasına yardımcı olacaktır. Saç ekimi sonrası kullanılması gereken özel şampuanlar bulunur ve saç ekimi operasyonu sonrasında doktor ile anlaşmalı olarak 3 gün sonrasında başlanılması gerekir.

15 gün boyunca günde bir kez olarak talimatların takip edilmesi gerekir ve 15 gün sonra kabuklar çıkartılırsa artık losyon kullanmak zorunda kalmazsınız. Yıkamak için herhangi bir şampuan kullanabilirsiniz ve şampuanı parmak uçlarınızda nazik bir şekilde ovalayarak uygulayabilirsiniz.

Eğer saç ekiminde rutin dışında bir kaşıntı, kuruluk, yanma meydana geliyorsa daha fazla şekilde losyon kullanmanız gerekebilmektedir. Eğer anormal bir durum meydana geliyorsa bu noktada doktor ile görüşmeniz gerekmektedir.

Saç Ekimi Sonrasında İlk Yıkama Önemi

Saç ekimi sonrası ilk yıkama yapılırken saç kökleri çok yeni olmaktadır bu sebeple dikkat edilmesi çok önemlidir. Saçlarınıza bu kökler yeni eklendiği için tam olarak yerleşemezler ve bu aşamada yapılan bir yanlış olarak ekilen yeni köklerin yerinden oynamasına ve saç derisinde tutunulamamasına yol açmaktadır.

Saç ekimi sonrasında meydana gelen kabuklanmanın ortadan kaldırılarak saç köklerinden ayrılması ve saç köklerinin de nefes alması açısından ilk yıkama çok önemli olmaktadır. Yıkama sırasında yanlış yapılırsa kıl köklerine zarar verilebilir ve ilk yıkama süreci 30 ila 40 gün kadar devam eder.

Bu sebeple doktorunuz sizleri saç ekimi sonrası yıkama konusunda yönlendirmesini isteyebilir ve saç köklerinize zarar vermemek için sunulan önerilere kesinlikle uyulmalıdır.

Saç Ekimi Sonrası İlk Yıkama Nasıl Olur?

Saç ekimi sonrasında ilk yıkama için doktorunuzun belirttiği günü seçmeniz gerekmektedir. Saçınızın durumuna göre ekim sonrasında ilk yıkama üçüncü ve dördüncü günde gerçekleştirilmektedir. Saç ekimi sonrasında saç dipleriniz kabuklandığı için ekim yapılan bölgeye boş losyon sürülür. Saç ekimi sonrası yıkama nasıl olur bakıldığında,

 • Saç ekiminde losyon konusunda doktorunuzdan tavsiye alabilirsiniz ve bu süreç içerisinde genel olarak el ile vücut için kullanılan akışkan ve yumuşak bir kıvama sahip olan losyonlar tercih edilir.
 • Losyonu sürerken saçlarınıza yavaş hareketler ile ovalamaktan kaçınmanız gerekiyor ve losyonu dökmelisiniz.
 • Saç diplerinin komple olarak losyonla kaplanabilmesi için komple olarak losyonla kaplanması gerekiyor bu sebeple bolca dökebilirsiniz.
 • Losyonu bolca kullanarak saç diplerinizdeki olan kabuklanmaları yumuşatabileceksiniz ve losyon uygulaması sonrasında 30 dakika bekletmeniz gerekiyor.
 • Daha sonra ılık su ile beraber yıkayabilirsiniz ve bu aşama sürecinde suyun tayziksiz olmasına özen göstermeniz gerekmektedir.
 • Losyon sonrasında şampuan uygulamasına geçebilirsiniz ve saç köklerinize zarar vermek istemiyorsanız şampuanı elinizle köpürtebilirsiniz.
 • Bir süre beklettikten sonrasında saçlarınızı tayziksiz olan su ile durulama işlemlerinizi yapabilirsiniz.
Saç Ekimi Sonrası Saç Yıkama
Saç Ekimi Sonrası Saç Yıkama

Saç Ekimi Sonrasında Saç Yıkamada Dikkat Edilmesi Gerekenler Nedir?

Saç ekimi sonrasında ilk yıkamada çok soğuk ve çok sıcak sudan kaçınılması gerekir. Çünkü bu sular saç köklerinize zarar verebilmektedir. Eğer evde yıkama yapacaksanız eğer doktor tavsiyelerine uymanız gerekiyor ve ayrıca evde yanınızda sizlere yardım eden birinin olması iyi olabilir.

Saç ekimi 1 ay sonra yıkama süresinde saç ekimi sonrası ilk yıkama ve normal yıkama sürecinde en fazla merak edilen konulardır ve özellikle hekim tavsiyesi dikkate alınarak şekillendirilen yıkama işlemlerinde saç köklerinin nefes alması amaçlanır ve doğru, hızlı bir iyileşme sürecinin öncüsü olacaktır.

Saç ekimi sonrasında yıkama işleminde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta sürecin işletilmesi sırasında hassas davranılmasıdır ve ilk yıkama sürecinde saç ekimi sonrasında iyileşme sürecinde yapılacağı olumlu etkiyi görmek mümkün olabilmektedir.

Saç Ekimi Sonrası Günde Kaç Kez Yıkama

Saç ekimi sonrası günde kaç kez yıkama bakıldığında günde bir kez olarak yetecektir. İlk 15 güne kadar en az 1 kez ve daha sonraki süreçte ise hekim tavsiyesine bağlı olacak şekilde haftada en az 2 ila 3 kez yıkama işlemlerinin gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Saç ekimi 15 gün sonra yıkama konusunda bu sebeple saç ekimi sonrasında yıkama sıklığı da dikkate alındığında tüm süreçte 15 günlük periyodun kritik bir öneme sahip olduğu ve saç ekimi sonrasında iyileşme süreci üzerinde doğrudan bir etki sahibi olduğu söylenebilmektedir.

Saç Ekimi Sonrası Normal Yıkama Ne Zaman Olur?

Saç ekimi sonrasında sürecin sonlanması ve bireyin fizyolojik yapısı ile operasyon sonrasındaki dikkat edilmesi gereken faktörlere bakış açısına göre değişkenlik gösterebilir. Saç ekimi sonrası günde 2 kez yıkama gibi durumlara dikkat edilmesi gerekmektedir.

Genel itibari ile bakıldığında 6 ila 8 aylık bir periyot sonunda saç köklerinin yerine oturduğu beklenmeli ve tam anlamıyla normalleşme sürecine girdiğinde normal şekilde yıkama yapılması gerekmektedir.

Saç Ekiminden Sonraki Yıkamada hangi Şampuan Kullanılır?

Saç ekimi işlemine bakıldığında özel şampuan ve kremlerin kullanılması gerekmektedir. Rutin olan saç yıkama işleminde yapılan sürtme, köpürtme ve kaşıma gibi durumlarda ilk yıkama için kaçınılması gereken hatalardan olmaktadır. Saç ekimi sonrası her gün yıkama gibi durumlarda tamamen doktorunuzun tavsiyesi ile bir yıkama yapmalısınız.

Genellikle saç ekim işlemleri sırasında özel üretim olan köpürtmeyen, özel losyonların kullanımı gerekmektedir. Bilen kişiler ile önerilen losyonların kullanımı, bölgenin temizliği için ve zarar görmemesi açısından önemlidir.

Saç Ekimi Sonrası Yıkama Kurutulur mu?

Bölgede kalmaması ve sonrasında mikrop oluşturma riski barındırmaması hedeflenmektedir ve diğer yıkama işlemlerinde saçı yıkayıp kurutmamalısınız. Yıkama işlemleri sonrasında yeni ekilen saçın ve derinin kendi kendine kuruması beklenmektedir ve özellikle havlu ile herhangi bir sürtünme veya güç uygulamadan ıslaklık yumuşak dokunuşlarla alınır.

Meydana gelen kirliliğin girmesi konusunda öncelikle saç yıkanır ve vücut yıkama işlemi sonrasında pratik bir şekilde duş süresi bitirilebilir. Ekim sonrasında kafada olan pıhtılar meydana gelmektedir ve aslında bu durum koruyucu görevi sağlar. Saçın geç yıkama durumu kökleri yerinden oynatma ve çıkartma ihtimalini aza indirmektedir.

Saç köklerinin nemlendirilmesi önemlidir fakat bu işlemde doktor kontrolünde olarak dikkatli ve sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Saç ekimi yapıldıktan üç gün sonrasında saçınızı yıkayan cerrah ile beraber ürün önerileri alınarak kabuk ve kızarıklık gidene kadar yani iyileşme süreci tamamlanana kadar bu şekilde devam edilmelidir.

Bir önceki yazımız olan Saç Ekimi Öncesi Alkol Kullanımı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

OKUMAYA DEVAM ET

Faydalı Bilgiler

Saç Dökülmesi İçin Doğal Yöntemler

Saç Dökülmesi İçin Doğal Yöntemler

Saç dökülmesi için doğal yöntemler de bu konuda mustarip olan insanlar tarafından sık sık araştırılmaya devam eder. Saç dökülmesi, her on İnsandan dokuzun yaşadığı problemler arasında yarın almaya devam eder. Durum böyle olunca; konu ile ilgili alternatif çözüm yöntemleri uygulamaya devam eden insanların sayısı da bir hayli çoğalmıştır. Saç dökülmesine karşı uygulayabileceğiniz bir çok farklı doğal yöntem olduğu için; işlemleriniz çok daha kolaydır. Saç dökülmesine karşı uygulayabileceğiniz doğal yöntemler ise şu şekilde sıralanması devam etmektedir;

Hindistan Cevizi Yağı Kullanımı

Saç dökülmesine karşı en etkili yöntemler arasında, hiç kuşkusuz Hindistan cevizi yağı olacaktır. Hindistan cevizi yağı; Saç dökülmesine ve kıl köklerinin güçlenmesine yönelik uygulanabilecek en mantıklı doğal çözüm yöntemleri arasında yerini almaya devam etmektedir. Hindistan cevizi yağı uygulayarak; saç dökülmesine engel olabildiğiniz gibi; saçların uzamasını ve daha bakımlı bir görünüme kavuşmasını sağlamanızda söz konusu olacaktır. Hindistan cevizi yağını; gece yatmadan saçınıza sürmeniz, bakım alternatifleri için yeterli düzeyde olacaktır. Bununla beraber, Hindistan cevizi yağının içerisine farklı maddeler koyarak da bakım yapmanız söz konusu olabilir.

Badem Yağı

Saç dökülmesi için doğal ürünler söz konusu olduğu zaman; ilk karşımıza çıkan alternatiflerden bir tanesi de hiç kuşkusuz badem yağı olarak bilinmektedir. Badem yağı, kıl köklerini güçlendiren alternatifler arasında yerini aldığı için; saç ile doğrudan temas ettiği taktirde; dökülmeye karşı büyük bir gard almanıza yardımcı olacaktır. Bu nedenle, badem yağı edinerek; saçınıza uygulamaya başlamanızda fayda vardır. Bu ürünü; isterseniz farklı yağlar ile harmanlayarak kullanabilir, isterseniz de şampuanınızın içerisine damlatarak, istediğiniz saatlerde bakım yapma şansı elde edebilirsiniz. Tercih tamamen size bağlıdır. Her iki yöntemi uyguladığınızda da aynı neticeyi alabileceğinizden emin olabilirsiniz.

Nane Yağı

Kulağa çok garip geliyor olsa da saç dökülmesine karşı en sık kullanılan doğal ürünlerden bir tanesi de nane yağı olarak bilinmektedir. Nane yağı, mentol içeren bir yapıya sahip olduğu için; saç köklerini uyarıcı niteliğe sahiptir. Nane yağı, saç köklerinizi uyardıktan sonra; saç dökülmesi gibi sorunlardan kurtulabileceğiniz gibi; kısa süre içerisinde, kıl kökleriniz uyarılmaya başlayacak ve saçlarınız gürleşerek uzayacaktır. Özellikle de her iki alternatiften de faydalanmak isteyen bir insansanız; nane yağı edinmeniz de fayda vardır. Çünkü bu ürün, istediğiniz görünüme kavuşmanızı yardımcı olacaktır.

Argan Yağı

Argan yağı, yalnızca saçı ağırlaştıran bir ürün olarak görülüyor olsa da böyle bir durum kesinlikle mümkün değildir. Argan yağ kullanımı; saça bir çok anlamda fayda sağlamaya devam eden bir üründür. Argan yağını kullanmaya devam ettiğiniz süre içerisinde; saçınızın dökülme oranı gözle ve görünür bir miktarda azalmaya başlayacaktır. Üstelik bu ürünü kullanabilmek için; ekstra bir alternatif yoluna başvurmanıza kesinlikle gerek yoktur. Şampuanımızın içerisine, Argan yağı katarak; duş aldığınız esnada; saçlarınızın beslenmesine olanak tanıyabilirsiniz. Özellikle de yabancı maddelerin içerisinde oldu şampuanları kullanmaya devam ediyorsanız; Argan yağı kullanarak, saçınıza gelebilecek zararları en az da indirebilirsiniz.

Yeşil Çay

Yeşil çay, hemen hemen vücudun bütün bölgelerinde fayda sağlayan ürünler arasında yerini almaya devam etmektedir. Yeşil çayın, insan vücuduna etkileri ile beraber; cilde ve saçlara olan etkileri de gözle görülür şekildedir. Özellikle de yeşil çay günlük olarak kullanmaya devam ediyor olmanız; saç dökülmenizin de en aza inmesine yardımcı olacak faktörlerden bir tanesidir. Bununla beraber, yeşil çayı doğal marketlerden satın alarak kaynatmanız ve daha sonra saçınıza sürmeniz; Saç dökülmesine engel olabilecek alternatifler arasında yerini almaya devam etmektedir. Saç dökülmesinden mustarip olan kişilerin çok büyük bir kısmı; yeşil çay kullanımı sayesinde bu duruma engel olmaya çalışmıştır. Üstelik, yeşil çay kullanımı ile yaşadığı problemi çözüme kavuşturan kişilerin sayısı çok fazladır.

Sarımsak Kullanımı

Sarımsak kullanımı da saç dökülmesinden yana mustarip olan kişilerin, en sık başvurduğu yöntemler arasında bulunmaktadır. Sarımsak; uyarıcı maddeler arasında yerini aldığı için, kısa süre içerisinde saç dökülmesinden kurtulmanıza olanak tanıyacaktır. Bununla beraber, sarımsağın saç uzatan özelliklere sahip olması da tercihlerinizi bu yönde yapmanıza sebebiyet verebilir. Çünkü sarımsak; saçlarınızın çok daha güçlü bir şekilde uzamasına ve sağlıklı olmasına yardımcı olacak alternatifler arasındadır.

Soğan

Saç dökülmesi için besinler arayışındaysanız; soğanın da bu anlamda işinize yarayacağını emin olabilirsiniz. Özellikle de sarımsak ve soğan gibi besinler; içerisinde bir çok farklı bir vitamin bulundurduğu için; yaşadığınız problemlerden kısa süre içerisinde kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Soğanın faydalarından bir tanesi ise; saç dökülmesi ile alakalıdır. Saçlarınız çok sık dökülüyorsa ve bu durum canınızı sıkmaya başladıysa; şu anda hem tüketerek hem de saçınıza maske yaparak kullanmanız mümkün olacaktır. Örneğin; şu anda kabuğu ile birlikte kaynattığınız zaman; çok güzel bir maske yapmanız mümkün olacaktır. Üstelik maske, saçınızı besleyecek ve daha sağlıklı bir şekilde uzamasına da olanak tanıyacaktır.

Pancar Kullanımı

Pancar tüketmek de saç uzamasında etkili olan yöntemler arasında bulunmaktadır. Pancar, en çok vitamin bulunduran besin kaynakları arasında yerini almaya devam etmektedir. Bu ürün, vücudun bir çok alanında fayda sağladığı gibi; saç dökülmesi konusunda da büyük bir vitamin kaynağı olduğu verilen bilgiler arasında yerini alır. Sizde saç dökülmesinden mustarip olan bir kişi iseniz; pencere hayatınızın merkezine koyarak; saç dökülmesine engel olabilirsiniz. Üstelik pancar sayesinde; saçların uzamasını sağlayan insanların sayısı da bir hayli fazladır.

Saç Dökülmesi Ne Zaman Son Bulur?

Saç dökülmesi ne zaman son bulur? Sorusu da internet üzerinde en sık araştırılan konular arasında yerini almaya devam eder. Saç dökülmesi ile karşı karşıya kalan bir kişi iseniz; bu durumu çözüme kavuşturabilmek adına, yukarıda verilen ürünleri kullanmaya devam etmeniz de fayda vardır. Eğer yukarıda bahsedilen ürünlere kullanmıyorsanız ve saçınız için zararlı olan maskelerden faydalanmaya devam ediyorsanız; dökülme süreciniz bitmediği gibi, daha fazla uzayacağından emin olabilirsiniz. Bu nedenle, bütün alternatif seçenekleri değerlendirmenizde fayda vardır. Aksi taktirde, saçlarınız günden güne daha fazla dökülmeye başlayabilir ve bu durum sizin canınızı sıkabilir. Çünkü; saç dökülmesi ile karşı karşıya kalan insanlar; bu durumdan psikolojik olarak da çok fazla etkilenmektedir. Sizde bu durumda olan bir kişi iseniz; mutlaka gereken önlemleri erken almalısınız.

Saç Dökülmesi İçin Maskeler

Saç dökülmesi için maskeler, piyasada çok fazla sayıya sahip olsa da bu maskeleri kullanmanız her zaman için doğru olmayabilir. Özellikle de bazı maskelerin içerisinde; kullanıma uygun olmayan maddelerin bulunduğu verilen bilgiler arasında yerini almaktadır. Bu nedenle, kullanacağınız maskelerin içeriklerini çok iyi bir şekilde araştırmanızda ya da doğal ve vitaminler ürünleri kullanarak kendi maskelerinizi üretmenizde fayda vardır. Örneğin yukarıda verilen bir çok ürünü harmanlayarak kendinize doğal maske üretimi yapmanız mümkün olacaktır. Üstelik yukarıda verilen yağ çeşitlerinin büyük bir kısmını; şampuanınıza damlatmanız mümkün olduğu için; ekstra bir işlem yapmanıza gerek kalmadan; saç bakımınızı tamamlamanız söz konusu olabilir. Bu nedenle, saç bakımı yapmak isteyen insanların çok büyük bir kısmı; yukarıdaki ürünleri kullanmaya devam etmiştir. Ancak maske kullanımına başvurup başvurmamak tamamen sizin inisiyatifinizdedir.

Bir önceki yazımız olan Aşırı Saç Dökülmesi başlıklı makalemizde saç dökülmesi hakkında bilgiler verilmektedir.

OKUMAYA DEVAM ET

Popüler